Věděla ministryně financí Alena Schillerová o odměňování berních úředníků za doměření daně při neuznání odpočtů, nebo ne? Odpověď na tuto otázku stále není jasná. Sama Schillerová tvrdí, že o praxi finanční správy neměla tušení. Vycházela prý totiž z písemného ubezpečení bývalého ředitele Generálního finančního ředitelství (GFŘ) Martina Janečka o tom, že se tato praxe rozhodně neděje. Samotný Janeček naopak tvrdí, že v tomto ohledu nikdy nikomu nelhal. Hospodářské noviny proto ministryni, respektive její úřad, požádaly, aby zmíněný dokument zaslaný Janečkem ukázala. To ale ministerstvo odmítá s tím, že nejde o úřední korespondenci. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.