Topmanažeři Českých drah (ČD) nemají právo seznamovat se s citlivými daty, která se týkají strategických zájmů země. Jde třeba o záležitosti související s přepravou některých surovin nebo vojenského materiálu. V představenstvu drah totiž v tuto chvíli není jediný člověk, který by měl bezpečnostní prověrku. A to ani na nejnižší stupeň utajení Vyhrazené, který fakticky žádnou zevrubnou prověrkou není. V ČD je přitom požadován stupeň Důvěrné.

Vnitřní směrnici, jejímž cílem bylo rozšířit počet osob, které mohou nakládat s utajovanými informacemi, přijalo vedení Českých drah v roce 2015 v souvislosti s vlnou terorismu a celkově zhoršenou bezpečnostní situací v Evropě. Vývoj jde ale opačným směrem, než dráhy zamýšlely.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.