Úřady jako Státní zemědělská a potravinářská inspekce a Česká obchodní inspekce hledají cesty, jak budou kontrolovat kvalitu potravin a prověřovat, jestli například zamražená pizza na pultech třeba v sousedním Rakousku není lepší než stejně zabalený produkt v supermarketu v Česku.

Podle informací HN budou kontroloři zboží testovat v mezinárodních laboratořích a spolupracovat s kolegy ze zahraničí.

Prodejce, který zákazníkům v Česku nabídne ve stejném obalu horší produkt než obchodník v jiné evropské zemi, může dostat pokutu až 50 milionů korun. Zákaz takzvané dvojí kvality potravin i dalšího zboží, například drogerie, schválila v pondělí vláda.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.