Autoři Mapy exekucí, která pomohla upozornit na společenskou závažnost faktu, že v Česku má s exekucemi zkušenost téměř každý desátý člověk, nyní přicházejí s novinkou. Vytvořili Mapu osobních bankrotů, která ukazuje, kolik lidí je dnes v jednotlivých krajích, okresech a pověřených obcích v oddlužení. Nejvíce osobních bankrotů je v oblastech, kde má nejvíce lidí exekuce - na severu a západě Čech a na severu Moravy. Nejpostiženějšími okresy jsou Chomutov, Teplice a Bruntál, městem severočeské Podbořany. Celkem je nyní v insolvenci v Česku 114 tisíc lidí, což je 1,3 procenta obyvatel země. Průměrnému dlužníkovi či dlužnici v oddlužení je 45 let a má deset věřitelů. Srovnání s počtem lidí v exekuci ukázalo, že oddlužením prochází 14 procent zadlužených.

Mapa také ukazuje, jak se budou počty lidí v osobním bankrotu vyvíjet poté, co 1. června vstoupí v účinnost novela insolvenčního zákona. Experti na dluhovou problematiku doufají, že do osobního bankrotu půjde víc dlužníků, kterým se podaří vymanit z dluhové pasti. "Odhadujeme 50 až 70 tisíc nových návrhů ročně," říká hlavní autor mapy a šéf Institutu prevence a řešení předlužení Radek Hábl.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.