Na připravovaný zvýšený rodičovský příspěvek 80 tisíc korun můžou dosáhnout i ty rodiny, které mají v plánu současnou rodičovskou vybrat před koncem roku 2019. Stačí si snížit měsíční příspěvek na takovou hodnotu, aby poslední výplata proběhla až v lednu 2020 a od ledna pak příspěvek případně zvýšit. V nejzazším případě lze příspěvky snížit až na 50 korun měsíčně, tudíž i kdyby rodině zbývalo vybrat z 220 tisíc od července jen 350 korun, stále by bylo možné díky snížení měsíčního příspěvku dosáhnout na lednové zvýšení a získat tak až 80 tisíc korun navíc.

Kolik rodina z 80 tisíc navíc opravdu získá závisí na tom, kdy má nejmladší potomek čtvrté narozeniny a jaká byla mzda rodičů v měsíc narození dítěte - podle té se totiž určuje maximální výše měsíčního příspěvku. Pokud bude mít dítě, na nějž je rodičovský příspěvek čerpán, v lednu čtvrté narozeniny, rodina nemůže kvůli limitu získat celých 80 tisíc.

HN vytvořily kalkulačku, která počítá, jak si změnit měsíční příspěvky tak, aby bylo možné na navýšený příspěvek 80 tisíc korun dosáhnout. Měsíční příspěvek je možné měnit jednou za 3 měsíce, proto poslední smysluplnou změnu je možné provést nejpozději od října. 

Vláda se zvýšením rodičovského příspěvku počítá od ledna, dostat by ho měly všechny rodiny, které v té době (nebo po ní) budou pobírat rodičovský příspěvek. Těch, kteří už rodičovský příspěvek dobrali, se to netýká. Návrh musí ještě projít parlamentem a získat podpis od prezidenta, vláda ho chce urychleně přijmout pomocí zrychleného řízení.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • Pravidelné speciály v digitální podobě
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nevybrali jste si? Přejděte na všechny nabídky předplatného HN.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.