Premiér Andrej Babiš (ANO) je podle předběžné auditní zprávy Evropské komise ve střetu zájmů a firmy z holdingu Agrofert by neměly dostávat evropské dotace. Česku proto hrozí, že bude vracet 451 milionů korun. Některé kvůli chybám, z větší části však jde o peníze, které v uplynulých dvou letech získaly podniky Agrofertu. Podle předsedy vlády nic takového nehrozí, protože postupoval podle zákonů, a Česko peníze vracet nebude.

Zpráva komise má celkem 71 stran. HN ji mají k dispozici a přinášejí vybrané pasáže, ve kterých auditoři popisují, jak mohl Babiš ovládat dotace či Agrofert a proč je podle Bruselu ve střetu zájmů.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.