Premiér Andrej Babiš (ANO) se od pátku potýká s reakcemi na závěry předběžné zprávy evropských auditorů. Podle ní je šéf české vlády ve střetu zájmů, protože má stále vliv na svou bývalou firmu Agrofert. Kromě předsedy hnutí ANO se ale pozornost upírá také na sociální demokraty, kteří premiérovo hnutí i přeš všechny jeho problémy drží ve vedení státu.

Koaliční partneři zatím nemluví o možném konci vlády, podle místopředsedy ČSSD Ondřeje Veselého ale chtějí minimálně zajistit, aby firmy spojené s Andrejem Babišem okamžitě přestaly dostávat dotace, včetně těch národních. A také aby se ministři za hnutí ANO nijak nepodíleli na odpovědi pro Brusel ve věci dotací pro koncern Agrofert. "Máme skutečně obavu, že jinak půjde o tendenční vyjádření a ta Evropskou komisi nezajímají," říká Veselý v rozhovoru pro HN.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
reklama
Víte, že...
  • můžete hodnotit každý článek? Zaujal vás? Nebo byste mu něco vytknuli? Byl krátký, nebo nepřinášel nic nového? Na konci každého článku najdete hodnotící tlačítka.
  • jako předplatitel můžete přijít na prohlídku redakce? Provedeme Vás celým newsroomem a odpovíme na každou otázku. Těšíme se na Vás! Rezervujte si prohlídku
  • souhrn zajímavých komentářů, technologických zpráv nebo investičních informací naleznete v našich newsletterech, které pro vás připravují editoři a vedoucí rubrik?
  • novinky pro předplatitele naleznete v rubrice Klub HN+?
reklama
Související
Ještě si přečtěte
reklama