Průměrná hrubá měsíční mzda v Česku v 1. čtvrtletí meziročně vzrostla o 7,4 procenta na 32 466 korun. Medián, který představuje hodnotu přesně uprostřed všech počítaných mezd, stoupl na 27 582 korun. Polovina lidí tak bere v hrubém méně než tuto částku.

Z dat Českého statistického úřadu vyplývá, že mezi těmi, kdo si v poslední době výrazně polepšili, jsou i prodavači a další zaměstnanci obchodních řetězců. "Kampaně obchodních řetězců nabízející vyšší mzdy nebyly jen billboardovým slibem. Průměrná mzda ve velkoobchodě a maloobchodě vzrostla nad 30 tisíc korun hrubého," říká hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.