Po sametové revoluci panovaly naděje, že během několika let Česko ekonomicky dožene západní země. Za příklad bylo dáváno Německo. O třicet let později pořád výrazně zaostáváme. Zatímco HDP na obyvatele v Německu činilo v roce 2017, ze kterého jsou poslední údaje, 50 715 dolarů, v Česku to bylo o necelých 14 tisíc dolarů méně. Na úroveň Německa, co se týče HDP na obyvatele, bychom se mohli dostat až v roce 2095. Ukázala to nová studie Institutu pro demokracii a ekonomickou analýzu (IDEA) při akademickém pracovišti CERGE-EI.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.