V půlce května obletěla svět zpráva, že americký dobrodruh našel na dně Mariánského příkopu igelitovou tašku. Už dříve se ukázalo, že v mořských hlubinách plavou i mnohem titěrnější kusy plastu. Britští výzkumníci ve studii z počátku roku popsali, že takzvané mikroplasty měla v zažívacím traktu většina korýšů, které nachytali v šesti nejhlubších mořských příkopech.

Ale nejde jen o oceány. Loni v srpnu ředitel Ústavu pro hydrodynamiku Akademie věd ČR Martin Pivokonský zveřejnil analýzu, podle níž kousky umělé hmoty zůstávají i v české pitné vodě. Úpravny nejsou schopné je při čištění zcela odstranit.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.