Na výrobu vesmírných technologií se zaměřuje čím dál víc soukromých firem a různých zařízení obíhajících kolem Země přibývá. Oběžná dráha se ale začíná plnit. "Odhadem je na oběžné dráze asi 934 tisíc víc než centimetr velkých úlomků. Už dlouho se hovoří o tom, že by se měla začít čistit," říká Radek Lapáček, projektový manažer pro oblast vesmíru z Výzkumného a zkušebního leteckého ústavu. Prostor na oběžné dráze podle něj bude za několik let podléhat mnohem větší kontrole než dnes, proto je důležité, aby se na ni co nejdříve dostaly české družice.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.