Návštěvníci vzdělávacího veletrhu v čínském regionu Kanton (Kuang-čou) nemohli zůstat na pochybách: Česko se jim ve výstavních prostorech představilo jako země se špičkovým vzděláním, spoustou dobrých škol a univerzit, kam se vyplatí poslat své děti. Setkání, které loni spolupořádala česká ambasáda v Číně, byl z propagačního pohledu nepochybný úspěch, který ovšem nebyl úplně zadarmo.

Peníze na zaplacení účtů poskytla českým diplomatům čínská telekomunikační firma Huawei. Podle informací Respektu k tomu došlo opakovaně, a to v době, kdy byla společnost tuzemskými experty označena za bezpečnostní riziko pro stát. Sponzoring měl proběhnout i letos, s ohledem na špatnou pověst Huaweie coby firmy údajně provázané s čínskými tajnými službami ho však ministr zahraničí Tomáš Petříček zastavil.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.