Před dvanácti lety nařídil Soudní dvůr EU Česku, aby přestalo neoprávněně zařazovat romské děti do zvláštních škol, které jsou určeny pro děti se sníženým intelektem. Od té doby byla přijata řada opatření, aby se romské děti více začleňovaly do běžných základních škol. Jedním z nich bylo přijetí zákona o inkluzi, tedy společného vzdělávání všech dětí.

Podle nového průzkumu, který v pondělí představila Nadace OSF Praha, však problém s vyčleněním romských dětí přetrvává. Inkluze nepomohla vyřešit problém segregovaných romských škol. Na těch se v Česku stále vzdělávají stovky, možná i tisíce dětí.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.