České dráhy se nacházejí v nelehké situaci. Už za půl roku se výrazně změní rozložení sil na železnici. V polovině prosince končí staré smlouvy na většině tratí. Začne se jezdit podle nových jízdních řádů, ale i nových pravidel. Už nyní je jasné, že část dnešních linek drahám přeberou soukromí dopravci. "Ze dne na den přijdeme o pět procent byznysu," přiznává místopředseda Českých drah Radek Dvořák. 

Ten dnes plní funkci prvního důstojníka na lodi bez kapitána. Dozorčí rada v červnu odvolala z funkce předsedu představenstva Miroslava Kupce. "Důvodem je ztráta důvěry založená na režimových informacích bezpečnostních složek, z nichž některé již byly předány orgánům činným v trestním řízení," uvedla dozorčí rada bez bližších informací. Kupec jakákoliv obvinění odmítl a prohlásil, že se bude bránit u soudu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.