Premiér Andrej Babiš (ANO) chce za peníze z evropských dotací hlavně stavět dálnice. Odmítá to, čemu říká "měkké projekty", tedy evropské příspěvky například na vzdělávání nebo rekvalifikaci zaměstnanců. "My potřebujeme dostat peníze do investic, aby se to neztratilo na nějakých rekvalifikacích," opakuje premiér. A poukazuje na to, že Česko má nejnižší nezaměstnanost v celé Evropské unii, takže investice "do lidí" nepotřebuje. Řada expertů ale namítá, že se Babiš mýlí. Pro budoucí výkon české ekonomiky je podle nich zásadní, aby stát pomohl zvýšit kvalifikaci, a tedy i produktivitu pracovníků.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.