V současné chvíli na raketě na ruském kosmodromu Vostočnyj čeká na vypuštění česká družice. Startovat bude v pátek před osmou hodinou ráno, odpoledne bude přelétat nad Českem. Sestrojila ji dvojice vědců Jaroslav Laifr a Pavel Kovář, kteří se zajímají o vesmírné technologie. Jedná se o sedmý český satelit, který bude vypuštěn do vesmíru, proto ho dvojice pojmenovala Lucky-7. "Na start družice jsme si vydělali prodejem navigačních přijímačů," říká Jaroslav Laifr, který působí v Astronomickém ústavu Akademie věd jako vedoucí pracovník na projektech pro Evropskou kosmickou agenturu.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.