Akademici se přidali na stranu tabákových firem, které zpochybňují plány ministerstva financí podpořit daňové příjmy zvýšením spotřební daně na cigarety. Studie Centra behaviorálních experimentů (CEBEX) zpochybňuje plány resortu, který očekává zvýšený příjem státu příští rok o sedm a v dalších letech o devět miliard korun zvýšením sazby o 10 procent. Zdražení bude údajně tak razantní, že může přinést dokonce snížení výběru spotřební daně. "Neobstojí ani argument, že se úprava projeví na zlepšení zdraví populace vlivem snížení poptávky po cigaretách," říká Petr Koblovský, předseda správní rady výzkumného centra CEBEX. Centrum je odborným pracovištěm vysoké školy Cevro Institut a studii vypracovalo na základě zprávy ministerstva financí o předpokládaném zvýšení výběru daní po zdražení cigaret a dalších tabákových výrobků.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.