Z analýzy, která se zaměřila na životopisy zaměstnanců čínské technologické společnosti Huawei, vyšlo najevo, že někteří pracovníci jsou napojeni na čínskou armádu a tajné služby. Už minulý týden se objevily informace, že zaměstnanci firmy spolupracují na několika výzkumných projektech s čínskou armádou. Kontakty ale mohou být ještě užší. "Někteří mohou být napojeni na konkrétní jednotky nebo průmyslovou špionáž vedenou proti západním zemím," píše se ve studii, o které informoval server CNBC. 

Analýzu vedl Christopher Balding, spolupracující profesor Fulbrightovy univerzity ve Vietnamu, společně s londýnským think-tankem Henry Jackson Society. Zakládá se na studii 25 tisíc životopisů zaměstnanců Huaweie, které autoři analýzy získali z nezabezpečených databází a ze stránek náborových společností.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.