Vloni došlo v České republice k meziročnímu snížení používání pesticidů v zemědělství celkově o 9 procent, u kontroverzního širokospektrálního herbicidu glyfosátu dokonce o 25 procent. Redakce HN oslovila odborníka na tuto problematiku Josefa Soukupa vedoucího katedry agroekologie a rostlinné produkce na České zemědělské univerzitě v Praze. Ten za snížením množství používaných pesticidů vidí zejména loňské mimořádně suché počasí. O kontroverzním glyfosátu hovoří smířlivě a upozorňuje na to, že patří k prověřeným a těm bezpečnějším přípravkům na ochranu rostlin. A to jak z pohledu zdravotních rizik, tak i životního prostředí.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.