Česko-čínské vztahy se po šesti letech od "restartu" ocitly na bodu mrazu. Politická pukrlata na nejvyšších místech nepřinášejí nic užitečného a Čína využívá každé záminky k tomu, aby Česko "šikanovala, zastrašovala a trestala". Lze si jen těžko představit, že by diplomatická depeše, jíž poslal na sklonku června do Prahy český ambasador v Pekingu (a Respekt ji má k dispozici), mohla mluvit jasnější řečí. Říše středu svým středoevropským partnerem pohrdá, do koše odeslala i plány, které posvětil Miloš Zeman, a vzkazuje, že dokud čeští politici nebudou vidět svět stejně jako čínští komunisté, pohrdání nezmizí a koš se nevyprázdní.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.