Nejdůležitějším místem je tady malá místnost, do které se dá nahlédnout z několika velkých oken. V ní čtyři ženy v modrých kombinézách, s bílými rouškami na obličeji a v bílých rukavicích skládají kusy textilu. V kombinéze mají i boty a jediné, co nemají zakryté, jsou oči. Spíš než jako v prádelně to tady vypadá jako v přísně střežené laboratoři. Právě odsud, z jediné ultračisté prádelny v Česku, vyprané a usušené halenky, kalhoty a pláště do laboratoří míří. "Prádlo pereme například pro společnosti Zentiva, Bioveta, pro výrobce očních čoček, skel automobilů či provoz superlaseru v Dolních Břežanech. Všude tam, kde je bezprašná výroba," popisuje Jana Puškáčová, šéfka společnosti Elis pro Česko, Slovensko a Maďarsko, pod kterou tento provoz ve Slavkově u Brna spadá.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.