Před měsícem se po necelých dvou letech dostala na svobodu třicetiletá vražedkyně Petra Janáková, kterou soud poslal na třicet let do vězení za promyšlenou vraždu a několik dalších pokusů o vraždu.

Soud tehdy Janákovou označil za bezcitnou a jen těžko schopnou nápravy. Žena spolu se svým manželem zabila kvůli několika desítkám tisíc korun sběratele mincí, několik dalších plánovaných vražd se jim nezdařilo.

Od poloviny června je ale žena na svobodě. Ve vězení totiž záhadným způsobem otěhotněla. A zákon v tomto případě říká, že se těhotné vězenkyni automaticky přerušuje trest až do doby, než bude dítěti rok.

Aby se něco podobného neopakovalo, má zařídit novela zákona, kterou nyní předložila skupina poslanců v čele s Janem Farským (STAN).

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.