Zvyšuje se možnost, že kraje či další úřady budou moci přikázat kácení stromů majitelům porostů, na které se zatím nevztahují stejná pravidla jako pro hospodářské lesy. Vláda poslala do sněmovny návrh Moravskoslezského kraje, aby se rozšířily pravomoci úřadů a ty tak mohly nakázat například ořezání nebo vykácení stromů napadených jmelím nebo cizopasnými houbami. Jedním z důvodů je i to, že v Česku je 200 tisíc hektarů stromových porostů, které nejsou hospodářskými lesy, a úřady tak nemají pravomoc nařizovat jejich ochranu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.