Zdražení ubytování v českých hotelech a penzionech, včetně pronájmů přes Airbnb, se zatím odsouvá. Senátoři ve středu návrh vrátili do sněmovny s tím, že by výše poplatku měla dosáhnout až 50 korun na osobu a den. Původní návrh, který slučuje dvojici místních poplatků vybíraných obcemi - ubytovacího a rekreačního - do jednoho, přitom dočasně počítal s maximální sazbou sjednoceného poplatku ve zhruba poloviční výši.

Pokud návrh projde, výrazně podraží i ubytování přes Airbnb. Pronajímatelé bytů přes tuto platformu mají totiž doposud povinnost platit jen rekreační poplatek. Novela jim nově ale sazby ukládá platit jen u pobytů trvajících méně než 60 dnů.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.