Notnou dávku trpělivosti a velkou obezřetnost budou potřebovat řidiči, kteří v sobotu vyrazí na dovolenou směrem na jih Evropy. Začíná totiž poslední červencový víkend, který tradičně patří k dopravně nejhorším dnům v roce na alpských dálnicích směrem k Jaderskému moři.

Trpělivost řidičů od rána vyžaduje švýcarská severojižní dálnice A2, která spojuje Německo s Itálií. Dopoledne musel být u hranic s Itálií v obou směrech kvůli porouchanému vozidlu uzavřen Gotthardský tunel, již předtím se v místě tvořily dlouhé kolony.

Portál Bluewin ještě před uzavřením tunelu napsal, že se zde utvořila desetikilometrová kolona, což znamená čekací dobu až hodinu a čtyřicet minut. Tento tunel je tradičně kritickým místem, neboť má jen jeden tubus, ve kterém je pro každý směr jeden jízdní pruh. Problémy i na dalším úseku A2 mezi Erstfeldem a Göschenenem, kde řidiči musí počítat s čekáním.

Švýcarský autoklub jako alternativu k cestě na jih nabízí sousední dálnici A13 s tunelem San Bernardino, která v sobotu dopoledne byla bez kolon.

Podle rakouského a německého automotoklubu je třeba počítat s dlouhými kolonami a hustými zácpami, které mohou cestu prodloužit i o několik hodin. Potíže se čekají zejména na jihu Německa a při průjezdu Rakouskem směrem do Itálie, Slovinska a Chorvatska k Jadranu, protože tento týden začínají školní prázdniny dětem v nejlidnatější německé spolkové zemi Bavorsku a také v sousedním Bádensku-Württembersku.

Související

Po strastiplné jízdě přeplněnými dálnicemi v Německu a Rakousku musí řidiči počítat s postáváním například před alpským tunelem Karavanky ve směru z Rakouska do Slovinska. Pomalé popojíždění rekreanty čeká po překročení italských hranic například u mýtnice poblíž Tarvisia. Až několikahodinové fronty si jako obvykle budou muset vystát řidiči při průjezdu přes slovinsko-chorvatské hranice.

Německý autoklub ADAC radí cestu k moři odložit přinejmenším na sobotní odpoledne či na neděli, nejlépe však na začátek pracovního týdne, kdy už bude cesta na jih o poznání volnější.

Související