Den poté, co čínská vláda pohrozila vysláním armády do Hongkongu, šel český ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) na recepci na pražské ambasádě této asijské velmoci. A slavil tam 92. výročí založení právě té Čínské lidové osvobozenecké armády, kterou hrozí země využít k potlačení současných demonstrací v poloautonomním Hongkongu.

Čeští politici na akce ambasády Číny chodí, ale oslavy jejích bojových jednotek nepatří mezi události, kterých se představitelé vlády běžně účastní. O tom, že se tam Staněk chystá, nevěděl ani ministr zahraničí.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.