Architekt Pavel Prouza si se svou ženou Janou o víkendu před 12 lety vyrazili za Prahu do krajiny Kokořínska. Ocitli se ve starém rozbitém pivovaru, který byl po "hospodaření" státního statku a polistopadových vlastníků jen smutnou a zdevastovanou ruinou a nikdo o něj nestál. Ale Prouzovi se do toho místa zamilovali. Rozbořený areál parostrojního pivovaru v Lobči u Mšena v roce 2007 koupili za 600 tisíc korun, což bylo už tehdy za babku. "Naší profesí je architektura a jsem také historikem architektury, proto jsme se rozhodli obnovovat náš pivovar především jako historickou stavbu s památkovou hodnotou. To je hlavní motiv celého projektu," říká Prouza. Do opravy rozsáhlého stavení se základy ze 16. století se Prouzovi pustili téměř okamžitě.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.