Místností prostupuje vůně kávy a zvuk okolo projíždějícího vlaku. Postarší pán zvedne oči od rozečtených novin a po chvíli se znovu pohrouží do čtení. Je zabořený do jednoho z křesel, která spolu s dalšími kusy starého nábytku dodávají prostoru prvorepublikový ráz. Nacházíme se v budově, jež kdysi bývala jednou z nejhonosnějších železničních zastávek v celém Rakousku-Uhersku. Druhý život jí vdechli manželé Jana a Miroslav Plíhalovi, kteří nevyužívanou zastávku Litoměřice-město proměnili v kavárnu. Dnes je podnik Káva s párou vyhledávaným cílem místních i turistů.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.