Ministryně financí Alena Schillerová hodlá předložit změnu daňového zákona, která by zaměstnavatelům umožnila vyplácet svým lidem příspěvek na jídlo přímo v penězích a nikoliv formou stravenek, jak je tomu ve většině firem dnes. Není to poprvé, kdy z ministerstva financí přichází tento nápad. První neúspěšný boj za zrušení daňového zvýhodnění stravenek už svedl v roce 2008 ministr financí Miroslav Kalousek (dnes předseda poslaneckého klubu TOP 09) ve vládě Mirka Topolánka. Jeho vize tehdy byla jiná: vzít lidem stravenky úplně a adekvátně tomu jim snížit daně.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.