V Česku se rozhořel spor mezi zemědělci a ekology o přemnoženého hraboše polního. Jedni by škůdce chtěli plošně trávit rozhazováním jedovatých granulí po polích, druzí bijí na poplach a upozorňují na možná rizika takového počínání. Hrozí otravami jiných živočichů, například dravých ptáků. Podle profesora Josefa Soukupa, vedoucího katedry agroekologie a biometeorologie na České zemědělské univerzitě v Praze, je snaha zemědělců ochránit úrodu pochopitelná a k hubení hrabošů u nás docházelo již v minulosti. Soukup zároveň poukazuje na to, že k rozmnožování hrabošů kromě teplého a suchého počasí může přispívat také používání bezorebných způsobů zpracování půdy. Polovina zemědělské půdy v Česku se již neorá.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.