Dva přední vládní ministři v úterý představili balíček deseti úlev či zjednodušení fungování pro živnostníky a podnikatele. Od elektronizace založení živnosti či digitalizaci formulářů až po daňové změny - zavedení možnosti zaplatit jednu paušální daň, a tím pádem například nemuset podávat daňové přiznání a nemít účetnictví. Zároveň se ministryně financí Alena Schillerová a ministr průmyslu Karel Havlíček zavázali, že změny zákonů ovlivňujících podnikání budou směřovat do dvou dnů - 1. ledna a 1. července. 

Ministryně zároveň hodlá snižovat počet daňových výjimek - zejména u daně z příjmů. "Nikdy nezrušíme slevu na poplatníka, dítě a manžela či manželku," říká v rozhovoru pro HN Schillerová, která si nechala vypracovat analýzu všech možných osvobození, odpočtů a slev.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.