Obrat v kauze Čapí hnízdo překvapil i zkušené právníky. Advokát Tomáš Sokol byl ale minimálně v případě osoby premiéra Andreje Babiše skeptický už od začátku. Neočekával na základě informací z médií, že by Babiš mohl skončit jako odsouzený. A tímto směrem se kauza Čapí hnízdo skutečně ubírá. Podle Sokola může návrh státního zástupce Jaroslava Šarocha na zastavení trestního stíhání Babiše a všech ostatních obviněných ještě zvrátit městský státní zástupce, ale není to příliš obvyklá praxe.

"Když státní zástupce zastaví trestní stíhání, tak to musí být lidově řečeno 'na tuty', že to není trestný čin. Tedy že se buď nestal, či ho nespáchal ten, který byl pro něj stíhán, nebo je dotyčný nepříčetný," říká advokát Tomáš Sokol v rozhovoru pro HN. Ze způsobu komunikace městského státního zastupitelství je ale překvapený.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.