Skoro tradičním aktem se stalo každoroční pomalování sochy sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva na náměstí v pražské Bubenči neznámým vandalem. Před dvěma týdny však Praha 6 poprvé odmítla sochu vyčistit a naopak starosta Ondřej Kolář (TOP 09) uvedl, že by se mohla plastika odstranit. O osudu díla budou ve čtvrtek 12. září jednat zastupitelé městské části. Možným odstraněním komunistického pomníku se v nedávné době zabývaly Semily i Litomyšl. Tam však situace neeskalovala tolik jako nyní, kdy ruský ministr kultury přirovnal starostu Prahy 6 koncem týdne k nacistickému funkcionáři.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.