Technologickým gigantům začínají problémy i v domovských Spojených státech. Tam měly zatím Google, Apple, Facebook a Amazon relativní klid. Federální ani lokální úřady jim do byznysu příliš nezasahovaly. V Evropské unii na tom jsou firmy označované zkratkou GAFA či souslovím Big Tech zcela jinak. Zdejší státní či unijní instituce jim často vyměřují miliardové pokuty za zneužívání jejich dominance na digitálním trhu. K tomu jim nařizují hradit vysoké daňové nedoplatky, protože se firmy velké čtyřky placení tax mnohdy vyhýbají. USA teď ovšem po vzoru Evropy začínají pohled na své technologické šampiony měnit.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.