Lesními porosty v Česku otřásají motory těžebních harvestorů. Ty zažehnávají jednu z největších krizí v novodobé historii českého lesnictví. Kácí miliony kubických metrů stromů napadených lýkožroutem smrkovým. Brouk zvaný kůrovec se kvůli teplému a suchému počasí, ale také mnohdy pomalé reakci lesníků, rozšířil téměř po celém území Česka.

V uplynulých letech zasáhla kůrovcová kalamita hlavně střední a severní Moravu. Letos se roje brouka prohnaly nejintenzivněji Krajem Vysočina. Napadají především smrk, do kterého se zavrtávají a žerou jeho lýko.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.