Po několika neúspěšných pokusech Poslanecká sněmovna schválila změny, které mají do budoucna zamezit neprůhlednému rozdělování funkcí - kritici hovoří o trafikách - ve státních firmách. Nově by měli uchazeči projít výběrovým řízením na daném ministerstvu a bude je posuzovat i vládní výbor pro personální nominace.

Jde však o kompromisní řešení, které se například ODS nelíbí, protože údajně umožní ministrům vymlouvat se, že za případný špatný výběr státních manažerů mohou výběrové komise. Navíc názor zmíněného výboru pro ministra nebude závazný. Novinku ještě musí schválit Senát a podepsat prezident Miloš Zeman.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.