Ústavní soud v úterý potvrdil loňský verdikt Nejvyššího soudu, že zhruba šedesátka klientů zkrachovalého H-Systemu obývá své domy v Horoměřicích u Prahy neoprávněně a měla by se do měsíce vystěhovat. Hlavním hráčem je nyní opět konkurzní správce zkrachovalé firmy Josef Monsport. Ten v rozhovoru pro iHNed.cz uvedl, že obyvatele, kteří jsou v domech patřících do konkurzní podstaty, násilně nevystěhuje a nechá to na novém majiteli. Popisuje také, co nyní bude s domy v Horoměřicích i jejich obyvateli.

Co pro vás znamená rozhodnutí Ústavního soudu? Vlastně platí pozastavený verdikt Nejvyššího soudu, že se členové družstva Svatopluk mají do měsíce vystěhovat.

Ano, ten verdikt platí. Ale jak jsem již řekl, nehodlám přistoupit k žádným drakonickým krokům a myslím, že nějaké překotné vystěhování by nikomu neprospělo. A to ani konkurzní podstatě.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.