Novela zákona o státních zastupitelstvích, která se stala terčem kritiky protikorupčních organizací a také jedním z témat na nedávných protivládních demonstracích, dostala další špatnou známku. Vládní protikorupční rada se totiž ve středu shodla na tom, že by návrh novely mělo ministerstvo spravedlnosti přepracovat. Nedoporučila tak kabinetu, aby ho v této podobě schválil. Podle Nejvyššího státního zastupitelství, jehož šéf Pavel Zeman je členem protikorupční rady, totiž novela posiluje zásahy exekutivy do fungování státního zastupitelství. Novelu už dříve kritizovala i Unie státních zástupců ČR a také sdružení platforma Rekonstrukce státu. "Zástupci ministerstev se při hlasování o nedoporučení novely zdrželi, z ostatních bylo devět lidí pro a pouze jeden proti. To byla ministryně spravedlnosti Marie Benešová," řekl HN k průběhu jednání rady Marek Zelenka z protikorupčního spolku Oživení, který je jejím členem.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.