Šmejdi upouštějí od předváděcích akcí, na nichž seniorům prodávali nádobí za statisíce, a hledají nové cesty, jak z nich vytáhnout peníze. Na důvěřivost lidí cílí přes jejich zdravotní stav. Na internetu nabízejí zázračné léky, které pacientům mají pomoct od nejrůznějších potíží.

Útlum předváděcích akcí přišel poté, co začal platit přísnější zákon o ochraně spotřebitele. "Novela podvodníkům zkomplikovala podnikání, přestává se jim vyplácet. Hledají nové cesty," říká mluvčí České obchodní inspekce Jiří Fröhlich. Podle něj jsou senioři ve srovnání s mladší populací náchylnější kliknout na spam nebo reklamy, které je na podvodné weby zavedou.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.