Lesnická a dřevařská fakulta ve středu v areálu České zemědělské univerzity v pražském Suchdole slavnostně otevřela nový pavilon. High-tech budova z litého betonu, dřeva a skla v sobě skrývá nejmodernější výukové a výzkumné vybavení. Ve spojitosti s tradičními zelenými uniformami, loveckými trofejemi a lesními rohy působí až neuvěřitelně.

"Společnost se vyvíjí, máme tu klimatickou změnu i čtvrtou průmyslovou revoluci, náš obor na to proto musí reagovat," říká Martin Prajer, tajemník fakulty. Na 1250 metrech čtverečních je v pavilonu několik laboratoří s vybavením za několik desítek milionů korun.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.