Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek odpoledne nastoupí na čtyři dny do nemocnice. Půjde o rekondiční pobyt, řekl serveru Blesk.cz prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman absolvoval několikahodinové vyšetření ve střešovické nemocnici již v září. Deník N ve středu napsal, že prezident i nyní zamíří do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích.

"Pan prezident má naplánován rekondiční pobyt v Ústřední vojenské nemocnici, který bude zahájen ve čtvrtek odpoledne a nejdéle potrvá do této neděle," řekl serveru Blesk.cz Ovčáček. Dodal, že "nejde o nic akutního, o žádný vážný zdravotní problém, kdy by bylo potřeba nějakého lékařského zákroku". Prezident chce být podle něj "fit" na oslavy státního svátku 28. října.

Podle informací HN z několika zdrojů Zeman málo jí a už od období před prezidentskými volbami v roce 2018 až dosud byl několikrát dehydratovaný. Hrad stav prezidenta nechce detailně komentovat. Na otázky, zda hospitalizace ovlivní program hlavy státu, Ovčáček nereagoval. Stejně tak neodpověděl na dotaz, jaké oddělení nemocnice o Zemana pečuje.

"Mám informace, že Miloš Zeman je vážně nemocný. Čím víc se to Hrad snaží zastírat, tím je to horší," odpověděl na dotaz poslanec a donedávna předseda STAN Petr Gazdík.

Zeman byl ve střešovické nemocnici 24. září, u lékařů strávil několik hodin. Ovčáček návštěvu označil za pravidelnou lékařskou prohlídku. Ředitel Ústřední vojenské nemocnice Miroslav Zavoral serveru Seznam Zprávy po vyšetření řekl, že lékaři nenašli žádný zdravotní problém s výjimkou mírné známky dehydratace a "určité únavy". Zeman později řekl, že kvůli dehydrataci dostane několik infuzí, které mu dodají minerály.

Podle Pražského hradu prezident špatně chodí kvůli diabetické polyfunkční neuropatii. Na veřejnosti někdy působí unaveně. Problémy má také s nízkým tlakem a hůř slyší. Kvůli svému zdraví omezil kouření.

Související