Paliativa zdaleka není o smrti, ale o kvalitě života, který ještě zbývá, říká v rozhovoru pro HN primář Hospice Vysočina Pavel Svoboda o rychle se rozvíjejícím oboru péče o nevyléčitelně nemocné. "Zcela běžně se bavíme o měsících života, kdy ten člověk může oslavit narozeniny svoje, své manželky, dětí, vnoučat, pravnoučat. Může se dočkat i narození potomka nebo prapotomka. Zkrátka se může – byť je to pro lidi mnohdy těžko představitelné – dostat i k nějaké radosti," popisuje lékař.

Svoboda se stal nedávno teprve druhým soudním znalcem v oboru paliativní péče a následoval tak místopředsedkyni České společnosti paliativní medicíny a primářku Cesty domů Irenu Závadovou.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.