Takřka pětina (17 procent) Čechů si myslí, že listopad 1989 změnil jejich život k horšímu. Vyplývá to z nového průzkumu společnosti NMS Market Research pro Paměť národa. Kladně hodnotí sametovou revoluci jen 36 procent lidí nad 40 let, převážně těch s vysokoškolským vzděláním, kterých takto odpovědělo 57 procent. Dobu před revolucí vnímají pozitivněji starší lidé a lidé s nižším vzděláním, zatímco mladší generace komunismus odmítá. 

Celkem 38 procent respondentů zastává názor, že za socialismu bylo lépe. Zejména jsou o tom přesvědčeni Češi nad 40 let se základním a učňovským vzděláním, z nichž tuto odpověď zvolilo 52 procent. S výrokem nesouhlasilo dohromady 45 procent respondentů, 16 procent nedokázalo odpovědět.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.