Soudy se budou muset znovu zabývat žádostí dříve vlivného politického podnikatele Romana Janouška o obnovu procesu, ve kterém byl odsouzen k čtyřem a půl letům odnětí svobody za to, že v opilosti úmyslně srazil autem ženu a odjel od nehody. Rozhodl o tom Ústavní soud.

O obnovu řízení Janoušek požádal již v červnu 2016 krátce poté, co mu byl ze zdravotních důvodů přerušen výkon trestu. Jenže Městský soud v Praze ji odmítl a jeho zamítavé stanovisko potvrdil i vrchní soud. Janoušek poté podal ústavní stížnost. Ústavní soud nyní konstatoval, že soudy porušily Janouškovo právo na soudní ochranu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.