Soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 Petra Lukášková dala dvakrát za pravdu obyvatelům pražských Holešoviček, kteří si stěžují na hluk a prach z magistrály pod svými okny. Ten až dvacetinásobně překračuje hygienické limity. Lukášková podvakrát přikázala hlavnímu městu, ať do roka od pravomocného rozsudku učiní opatření, díky nimž se situace zlepší. Dvakrát ale její verdikt zrušily nadřízené soudy. Letos v září tak rozhodovala potřetí a žalobu obyvatel nakonec zamítla. Proč změnila svůj názor a jak takové rozhodování vypadá, vysvětlovala v rozhovoru pro HN.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.