Ostré reakce vyvolala zpráva společnosti InsolCentrum, která před několika dny ve spolupráci s Hospodářskou komorou představila interaktivní mapu, v níž je možné dohledat informace o oddlužení podle jednotlivých obcí a o tom, jak jednotlivé skupiny dlužníků své dluhy splácí. InsolCentrum zároveň poukázalo na to, že se výrazně rozcházejí data o tom, kolik je v Česku exekucí. Doložilo to na příkladu tří obcí, jejichž starostové porovnávali údaje všech obyvatel a zjistili, že dlužníků je u nich ve skutečnosti několikanásobně méně, než uvádí mapa exekucí, vycházející z dat Exekutorské komory.

Zpochybnění statistik o zadlužení české společnosti odmítla jak Exekutorská komora, tak organizace Člověk v tísni či Institut předlužení, které lidem s dluhy pomáhají. Naopak Jarmila Veselá z InsolCentra si za svými zjištěními stojí.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.