Koncem 90. let se skupina historiků z Ústavu pro soudobé dějiny rozhodla vyzpovídat stovku studentských aktivistů, kteří v listopadu 1989 stávkovali a pomáhali v Československu svrhnout komunistický režim. V rozhovorech se nezaměřili jen na nejviditelnější tváře, ale i na takzvané "dělníky" studentské stávky – ty, kteří jezdili po regionech, malovali plakáty nebo se jen starali o zázemí. Po třech letech práce z toho v roce 1999 vznikla kniha Sto studentských revolucí. Jeden z autorů, historik Miroslav Vaněk, se rozhodl na ni po letech navázat. Rozhovory zopakoval. Vznikl tak unikátní časosběrný dokument, který mapuje proměny bývalých studentů a jejich pohledů na revoluci. Zatímco dříve byli politicky hodně napravo, dnes už se jich podle Vaňka více dotýkají sociální témata.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.