Je slyšet jen mírný elektrický šum, jak se kolečka točí po betonové podlaze. Současně s ním se ale trochu nečekaně přibližuje hudba. Po továrně si to zrovna šine automatický přepravník, který vzdáleně připomíná robota VALL-I ze stejnojmenného filmu od Pixaru, jen ve futuristickém převleku.

Ve vrchlabském závodu Škody Auto není tento pohled nijak výjimečný. Se skoro tisícovkou lidských zaměstnanců tu spolupracují nejen roboti na montážní lince, ale i ti, kteří přejíždějí mezi sklady a linkami a přepravují materiál na určené místo. Dokonce si umí sami otevřít dveře a díky zabudovanému reproduktoru si k práci optimisticky pouští hudbu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.