Britské zdravotnictví nemá nejlepší pověst. Český chirurg Luděk Polák, který do tamních nemocnic jezdí už třináct let pravidelně operovat, na něj ale nedá dopustit. Tvrdí, že je v mnoha ohledech lepší než zdravotnictví v Česku. "Do Británie jezdím rád, loni jsem tam byl čtyři měsíce, dělám práci, která dává smysl. Vždy se tam nějak nabiju, abych pak práci v českém zdravotnictví přežil," popisuje v rozhovoru pro HN Polák. Líbí se mu například, že si britští pacienti mohou před operací snadno na internetu najít, kolik úspěšných výkonů daná nemocnice provedla. "Oproti tomu český pacient těžko zjišťuje, jaké zkušenosti má za sebou lékař, který ho bude operovat," říká.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.