Miroslav Kundrata odešel z čela Nadace Partnerství, aby se mohl věnovat jednomu z nejambicióznějších plánů, jak zabránit negativním důsledkům klimatické změny. Založil iniciativu Sázíme budoucnost a oznámil, že do pěti let vysadí 10 milionů stromů mimo les.

Projekt odstartoval letos v září, od té doby stihli dobrovolníci vysadit necelých 10 tisíc stromů. Kundrata tak věří, že svůj cíl splní. "Plán je to ambiciózní, ale zároveň i realistický a hlavně nezbytný pro adaptaci na nevratné změny klimatu," říká v rozhovoru pro HN. "Musíme si ovšem uvědomit, že největší problém bude v centrech měst, kde stromy nejvíce potřebujeme, přičemž za stávající situace se sítěmi, parkováním a úrovní koordinace oprav chodníků a ulic je velmi těžké tam stromy vracet," dodává.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.